Шкіль Максим Вікторович – біографія, досьє, компромат

Шкіль Максим Вікторович
Головне з біографії
Бізнесмен, засновник холдингу «MS Capital»

Народився 19 серпня 1983 року у Львові.

«MS Capital» заснований Максимом Шкілем 2019 року. Серед активів бізнесмена такі компанії:

— у сфері логістики: «Перша логістична компанія»;
— у дорожньо-мостовому будівництві: Група компаній «Автострада»;
— в агропромисловому комплексі: «Прилуцька аграрна компанія»;
— у сфері автодилерства: «Audi Центр Одеса Південь»;
— у видобутку та переробці граніту: «Бехівський гранітний кар’єр».
Пов’язані партії
Партія регіонів
Освіта
Має три вищі освіти та ступінь кандидата юридичних наук.

Особисте життя та хобі
Максим Шкіль одружений і виховує двох доньок. Серед спортивних захоплень бізнесмена — тренування з боксу та кросфіту, а також більярд.

Активи
У 2006 році Максим Шкіль розпочав свій перший бізнес. У партнерстві з іноземними інвесторами був створений і запущений Бехівський кар’єр, який спеціалізується на видобутку і переробці граніту. У його виробничі фонди в наступні роки інвесторами вкладено понад 20 мільйонів євро, що дозволило підприємству зайняти провідні позиції на ринку. У травні 2021 року «MS Capital» придбав 100% корпоративних прав БГК. На підприємстві реалізовано інвестиційну програму: оновлено парк спеціалізованої кар’єрної техніки та матеріально-технічну базу загалом. Кар’єр вийшов на повну планову потужність, що дає змогу відвантажувати понад 100 вагонів щебеню на добу і виробляти 2 млн тонн готової щебеневої продукції на рік.

Шкиль Максим Викторович полное досье компромат

У 2011 році Максим Шкіль створив «Першу логістичну компанію», яка спеціалізується на перевезеннях зернових залізничним транспортом. Компанія володіє інноваційними вагонами-хоперами, піввагонами. Власний парк складається з більш ніж 1000 вагонів. ПЛК посідає лідируючі позиції на ринку перевезень зернових культур в Україні та представлена в усіх регіонах країни. Серед партнерів Першої логістичної — найбільші трейдери.

У 2015 році бізнесмен придбав корпоративні права компанії «Audi Центр Одеса Південь». Через рік побудовано і введено в експлуатацію найбільший в Україні дилерський центр, який також став першим центром в концепції Audi Sport. «Audi Центр Одеса Південь» зараз займає 20% ринку серед дилерів Audi в Україні.

У 2016 році Максим Шкіль заснував Групу компаній «Автострада», яка є одним із лідерів дорожньо-мостового будівництва. Компанія реалізує проєкти будь-якого рівня складності, для цього має власні виробничі ланцюжки та замкнений цикл виробництва, володіє унікальним сучасним парком техніки у понад 2500 одиниць та команду з понад 5000 співробітників. З першого дня в «Автостраді» впроваджено європейські стандарти якості.

У 2020 році холдинг засновує «Прилуцьку аграрну компанію». Бізнесмен інвестує кошти в купівлю елеватора та корпоративних прав компанії «Курс-Агро», які стають частиною ПАК. Компанія займається вирощуванням сільськогосподарських культур у Полтавській та Чернігівській областях. Завдяки високопродуктивній організації процесів і сучасній техніці підприємства мають одні з найвищих показників урожайності в Україні.

Компромат
У червні 2017 року держсекретар міністерства транспорту та інфраструктури Німеччини Райнер Бомба відвідав «Ауді Центр Одеса Південь» — найбільший дилерський центр концерну AUDI AG в Україні. Одним із засновником цього центру є український бізнесмен Максим Шкіль. Ймовірно, Райнер Бомба, як і керівництво AUDI AG, яке в грудні 2016 року відкривало цей центр, не знає, якому відомому українському шахраєві та казнокраду потискали руку і з ким співпрацюють. Однак українські журналісти, які написали десятки публікацій, як і мільйони українців, знають, як Максим Шкіль краде і відмиває гроші, зокрема завдяки концерну AUDI.

Входження в бізнес Максим Шкіль почав з роботи помічником народного депутата від «Партії регіонів» Миколою Дем’янком, який є одним із найкращих і найдавніших друзів експрезидента-втікача Віктора Януковича. Максим Шкіль став одним із лідерів політичної організації «Молоді регіони», молодіжне крило «Партії регіонів», і очолив західний регіон країни. Максим Шкіль хотів займатися бізнесом, але, як він сам заявляв в інтерв’ю, навіть його власний батько не довіряв йому. У 2007 старші товариші з «Партії регіонів» зробили 23-річного Максима Шкіля номінальним (підставним) керівником і власником кількох підприємств, що виготовляють асфальтобетон, щебінь і граніт, а також гранітних кар’єрів. Завдяки корупційним чиновникам, у 2010-2014 рр. фірми Максима Шкіля незаконно вигравали державні тендери, грабували державний бюджет. Він і його покровителі давали хабарі та корумпували чиновників і відмивали мільйони доларів для Віктора Януковича та його друзів.

На знак подяки за заступництво і гроші Максим Шкіль виконував доручення. Наприклад, у 2012 році журналісти «Української правди» писали, як Максим Шкіль привіз 300 ветеранів із Житомира на концерт нинішнього героя Донецької народної республіки (ДНР) і депутата Державної думи Росії Йосипа Кобзона, який завжди був затятим шанувальником бандитської «Партії регіонів» і другом Віктора Януковича.

Шкиль Максим Викторович полное досье компромат

«Молоді Регіони» та Максим Шкіль за часів Революції Гідності у 2013-2014 роках прославилися незаконною, а подекуди й злочинною діяльністю, як, наприклад, постачанням бійців на Майдан незалежності, які захищали владу Віктора Януковича. Такі бійці били і тероризували студентів, журналістів, українців, які вийшли захистити свій європейський вибір. Пізніше Максим Шкіль за допомогою юристів намагався видалити інформацію зі ЗМІ про його діяльність у період президентства Віктора Януковича.

У 2011 році Максим Шкіль створює одну з основних своїх компаній «Перша Логістична Компанія», яка почала займатися перевезенням зерна та інших вантажів. Одним із власників цієї компанії він записує свою матір — Шкіль Тетяну. Компанія Максима Шкіля «Перша Логістична Компанія» почала вигравати державні тендери на десятки мільйонів доларів на перевезення залізницею українського зерна та інших вантажів. Як писали українські журналісти, Максим Шкіль також давав великі хабарі чиновникам української залізниці, щоб ті давали необхідну кількість вантажних вагонів за найнижчими тарифами. Водночас не платив податки до бюджету країни.

Одним із таких чиновників був Іван Федорко, колишній директор із вантажних перевезень української залізниці та начальник окремих філій залізниці. Максим Шкіль навіть влаштував його дочку працювати в «Першу логістичну компанію» і регулярно виплачував йому гроші. Максим Шкіль також подарував Івану Федорку машину своєї улюбленої марки Audi Q7. У липні 2016 року Іван Федорко, будучи п’яним, врізався в машину відомого в Україні фотографа і журналіста, покалічивши його дружину з дитиною. Після цього Івана Федорка звільнили з роботи.

Шкиль Максим Викторович полное досье компромат

Шкиль Максим Викторович полное досье компромат

Шкиль Максим Викторович полное досье компромат

Максим Шкіль у 2013 році заснував фірму «Зертранс», яка займається вантажоперевезеннями, а також тривалий час контролював фірму «УПІ-Магістраль».

Після того як експрезидент Віктор Янукович із друзями та покровителями Максима Шкіля втекли з країни на початку 2014 року, діяльністю Максима Шкіля та його фірмами зацікавилися правоохоронні та податкові органи.

Проти цих фірм було порушено кілька кримінальних та адміністративних справ щодо відмивання грошей, несплати податків. З 2014 по 2017 роки українська податкова поліція подала в суди на фірми Максима Шкіля. Було відкрито кілька десятків кримінальних справ. Щоб не сісти до в’язниці і приховати свою злочинну діяльність, Максим Шкіль зробив номінальними власниками фірм підставних людей, наприклад, Ростислава Пачковського. При цьому в інтерв’ю українським ЗМІ 2020 року Максим Шкіль називає фірму «Перша логістична компанія» своєю, хоча її власник підставна особа.

Також українські ЗМІ пишуть про те, що міністр інфраструктури України Володимир Омелян має родинні зв’язки з Максимом Шкілем і допомагає йому в незаконному бізнесі.

Для того щоб легалізувати і заховати кошти, отримані злочинним шляхом і від несплати податків, Максим Шкіль вкладає гроші в будівництво дилерського центру Audi в Одесі. Уже через півроку Максим Шкіль сам заявляє, що його дилерський центр Audi в Одесі зайняв 30% ринку продажів цих машин в Україні.

Про нестикування в інфографіці, які надало Міністерство інфраструктури, писав портал Компромат.

За даними українських експертів і журналістів, такі цифри можуть свідчити тільки про те, що дилерський центр Audi використовується для відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом. Тому не виключено, що незабаром українські та німецькі правоохоронні органи розслідуватимуть нову діяльність Максима Шкіля, керівництва Audi і представників міністерства транспорту та інфраструктури Німеччини.

Інший засновник Ауді Центр Одеса Південь — одесит Скрипка Сергій Іванович. За інформацією українського журналіста Олексія Лупаносова, Сергій Скрипка разом із Дєєвим Євгеном Володимировичем та іншими спільниками організували крадіжку майна Міністерства оборони України в Одесі.

Йдеться про знамениту справу про «Стадіон СКА». Саме через цю аферу Одеса позбулася права на проведення матчів ЄВРО-2012. Фактично, на старті підготовки до європейської першості, в одеситів забрали одну з найлегендарніших спортивних споруд, позбавивши тим самим місто конкурентних можливостей.

Як писало видання Цензор.нет, Євген Дєєв із 2009 до 2014 року був директором і співзасновником ТОВ «3С Авто Еліт» (офіційний дистриб’ютор Audi в Україні), а іншими співзасновниками цього підприємства є: Скрипка С.І. та офшорна компанія «INTERNATIONAL BUSINESS GROUP».

Таким чином, Максим Шкіль, Сергій Скрипка та Євген Дєєв, а також їхні друзі, продовжують грабувати український народ, не платити податки, виводити кошти в офшори, легалізують кошти шляхом продажу дорогих машин через автосалони Audi.
Порушено десятки кримінальних справ проти компаній, але чомусь Генпрокурор Юрій Луценко і голова СБУ Василь Грицак закривають на це очі.

Як одіозний Максим Шкіль і спритний Олександр Бойко гризуться за дорожні мільярди
У картелі розкол і скандал.

Наймолодший і найагресивніший позашляховик Максим Шкіль публічно виводить свою «Автостраду» з Національної асоціації дорожників України!

По-перше, вперше на публіку вилізли суперечки всередині картелю, де Олександр Бойко з «Автомагістралі-Південь» зі зменшенням «пирога» почав зазіхати на всі ніші куди дотягується. Зокрема нещодавно забрав у «Автостради» експлуатаційний мільярд на Чернігівщині і не віддячив.

По-друге, з’являється шанс на «Ліненс». Нагадуємо, так називається програма, за якою учасник картелю може звернутися до АМКУ і першим доповісти на всіх змовників, а за це йому повна амністія та очікувана плюшка — коли антимонополісти спіймають решту картелістів (а за «Ліненс» це робиться доволі швидко), то герою дістанеться все, до чого він дотягнеться!

А Шкіль може багато чого — за останній рік він вклав у придбання нової техніки понад мільярд гривень.

Младорегіонал Максим Шкіль і ТОВ «Перша логістична компанія» грабують Україну, спонсоруючи терористів ДНР
Шкиль Максим Викторович полное досье компромат

Міністерством аграрної політики та продовольства було проведено великий тендер, який отримала ТОВ «Перша логістична компанія». Здавалося б, нічого дивного в цьому немає, однак проведена згодом перевірка розкрила несподівані подробиці. Як виявилося, фірма фінансує сепаратистів, а стоїть за нею екс-«молодий регіонал» Максим Шкіль. Той самий Максим Шкіль, якого раніше СБУ вже звинувачувала у фінансуванні терористів ДНР. Більшість із нас пам’ятає, що справу швидко зам’яли, Максим Шкіль зміг відкупитися, щоб безболісно продовжувати займатися тим самим… пише видання ya-1.com.ua.

Революція гідності обіцяла подарувати кардинальні зміни українцям. За словами нової влади, представники минулого режиму за скоєні злочини понесуть покарання, на яке заслуговують. Неодноразово ми чули про те, що в майбутньому ніхто з них не почуватиметься так само комфортно, як за часів президентства Януковича.

Однак через 1,5 року можна сміливо говорити, що «старі» кадри, як і раніше, залишаються на своїх місцях. Такі як Максим Шкіль лише на якийсь час причаїлися, щоб перечекати непевні часи «на дні», а після знову зайнялися великим бізнесом.

Йдеться про низку вельми цінних для минулого уряду кадрів. Молоді, активні й чіпкі, вони можуть у потрібний момент залягти на дно. Ці амбітні люди не просто розробляли схеми з викачування нечуваних сум із державного бюджету в широкі кишені, а й динамічно поповнювали горезвісний «общак» Сім’ї Януковича.

І хоч як важко в це повірити, але старі схеми продовжують працювати і зараз: величезні гроші пропливають повз держбюджет, осідаючи на значних офшорних рахунках представників «злочинної» влади, серед яких чільне місце посідає Максим Шкіль.

Саме Шкіль та інші керівники «молодіжки» ПР змогли проявити себе на повну силу під час подій зими 2013 року, коли масово відправляли на Майдан так званих «тітушок» — «спортсменів», які влаштовували провокації, били людей і всіляко дестабілізували ситуацію. Термін «тітушка» після революції міцно увійшов в український новояз: так можна назвати будь-якого хама, який може підняти руку на жінку, літню людину або представника преси. Але в команді «Молодих регіоналів» такі кадри дуже цінувалися. Тому що їм можна доручити найбруднішу справу, і вони її виконають, не моргнувши оком.

Якби «регіонали» перемогли, можна собі уявити, які бонуси отримали б персонажі на кшталт Максима Шкіля. Тут і дорога у великий бізнес, і всілякі преференції, а, може, навіть сприяння в політичній кар’єрі. Але оскільки виграла інша команда, можна припустити, що в «постачальника тітушок» почалися великі проблеми: ним зацікавилися правоохоронні органи, йому перекрили кисень як у бізнесі, так і в політиці. Це було б адекватним покаранням за ті безчинства, які творили спортивні «молодчики» на Майдані.

Але що з’ясовується насправді?
Максим Шкіль не лише не отримав жодного покарання, а й непогано живе, а його сімейні фірми — процвітають. Наприклад, ТОВ «Перша логістична компанія», одним із засновників якої є мати Шкіля Тетяна Василівна, нещодавно виграла великий тендер у Міністерстві агропромислової політики на послуги з перевезення залізничним транспортом 450 тисяч тонн зерна. Керівником компанії значиться такий собі Олег Бурлаченко.

З’ясувалося, що ТОВ «Перша логістична компанія» «мінімізує податкові зобов’язання підприємства». Іншими словами, приховує доходи за допомогою відпрацьованої схеми. А саме — переводить гроші на компанії, які, як показала перевірка, «мають ознаки фіктивності». У даному випадку компанія Шкіля протягом 2014 року перерахувала 36 мільйонів гривень на компанії-«пустушки» — ТОВ «Еколайн-СТ» і ТОВ «Мега-Ексім», Нічого протизаконного в цьому начебто немає: компанія запропонувала найвигідніші умови і виграла тендер. Та тільки аналіз фінансової діяльності ТОВ «Перша логістична компанія» виявив такі деталі, через які фірму на гарматний постріл не можна підпускати до державних тендерів, а її керівництво — потрібно судити за економічні злочини.

Крім того, під час аналізу з’ясувалося, що «Перша логістична» переказує гроші на рахунки фізичних осіб у Східних областях України і закуповує зброю та військове спорядження.

До речі, серед переможців тендера є ще одна фірма — ТОВ «Зертранс». За дивним збігом обставин, податковий номер цієї фірми абсолютно ідентичний номеру приватного підприємства ТОВ «УПІ-Магістраль». Саме на цю фірму, якщо вірити фінансовій звітності, припадає левова частка витрат ТОВ «Першої логістичної компанії». А засновником «Магістралі» значиться… той самий Олег Бурлаченко.

Схема уникнення податків відпрацьована до дрібниць. Включивши до видаткової частини «свою» компанію, Максим Шкіль зміг знизити рівень рентабельності ТОВ «Перша логістична компанія» до 0,3%. У результаті за доходу в понад 400 млн грн. податок на прибуток становив лише 126 з гаком тисяч гривень.

У такій ситуації можна тільки здивуватися непотоплюваності та невразливості «молодих талантів» з команди Януковича. Вони так вдало прижилися при новій владі, що не соромляться реалізовувати звичні корупційні схеми, паразитуючи на держбюджеті. Ось і виходить: поки проводяться демонстративні «заочні суди» над Януковичем і його найближчим оточенням, дрібніші поплічники цілком привільно почуваються при новій владі. Продовжуючи обкрадати країну. З колишнім завзяттям і в таких самих масштабах.

Главу ПЖД запідозрили в лобіюванні інтересів «Першої логістичної компанії»
Цей скандал, у якому замішаний Максим Шкіль і його компанія, набув розголосу в листопаді 2015 року. Виконувач обов’язків начальника Придніпровської залізниці Іван Федорко може лобіювати інтереси приватної «Першої логістичної компанії», де, ймовірно, працює його дочка.

Така інформація була озвучена в ефірі програми «Особливий погляд» на «5 каналі», пише видання Апостроф.

Зазначається, що Федорко — колишній заступник екс-гендиректора Південно-Західної залізниці Олексія Кривопішина, який сьогодні перебуває під слідством через підозри в корупції — будівництві котеджного містечка на кошти залізниці. Крім того, Кривопішин відомий «бунтом» проти нового керівництва «Укрзалізниці» (УЗ): коли в Києві було ухвалено рішення звільнити всіх керівників регіональних доріг, Кривопішин оголосив, що Південно-Західна дорога більше не підпорядковується наказам центрального апарату адміністрації залізничного транспорту.

«Навесні 2015 року заколот подавали. Але один з учасників — Іван Федорко — тепер керує стратегічною, прифронтовою залізницею. Після відсторонення Кривопішина він начебто відійшов у тінь, проте Дніпропетровськ — тимчасове «заслання». Щоб набратися сил, наростити ресурсні м’язи та повернутися на національний рівень», — стверджують автори сюжету.
Безстрашності одіозним кадрам на УЗ додає безкарність, вважають автори програми. І тут же наводять цитату нинішнього в. о. гендиректора «Укрзалізниці» Олександра Завгороднього, який стверджує, що люстрація співробітників держмонополіста не торкнеться.

За даними журналістів, до «Першої логістичної компанії» (ПЛК), інтереси якої лобіює Іван Федорко, має стосунок Максим Шкіль, житомирський підприємець, який раніше займався бізнесом на гранітних родовищах регіону. «За деякими даними, партнером у цьому бізнесі був нині чинний керівник Придніпровської залізниці Іван Федорко. А тепер дочка Федорка працює в ПЛК, яка начебто отримала особливі преференції від Придніпровської залізниці», — йдеться в сюжеті.

Утім, це лише непрямі припущення, уточнюють журналісти. «Офіційно в Івана Федорка немає бізнесу. Дізнатися про це особисто в нього — не вдалося. Начальник залізниці відмовився зустрітися з журналістами», — йдеться в матеріалі. А ось формальний засновник ПЛК Олег Бурлаченко дав коментар: «Ми не беремо участі в жодних корупційних схемах. Коли Федорко був заступником начальника Південно-Західної дороги, безумовно, ми знайомі, безумовно, ми ходили і погоджували перевезення, які треба було узгодити. Я вважаю, це нормальний процес». На запитання про те, чи працюють у компанії менеджери Федорка, а також його дочка, Бурлаченко відповів негативно.

Експерти зазначають, що навколо «Укрзалізниці» завжди за роки незалежності було дуже багато компаній-прокладок, які, по суті, витягали частину доходу УЗ на посередницькі компанії. «Ця проблема була, ця проблема є. І незважаючи на заяви міністра Пивоварського, поки що жодних ефективних кроків у цьому напрямі зроблено не було», — каже ексзаступник міністра інфраструктури Олександр Кава.

Максим Шкіль і «Перша логістична компанія» на службі у Кремля
У квітні 2016 року в програмі «Подробиці», яка виходить на телеканалі «Інтер», вийшов репортаж, у якому згадується «Перша логістична компанія», співвласником якої є Максим Шкіль. У сюжеті йдеться про те, що компаньйон Шкіля Федорко досі представляє інтереси сім’ї Януковича в «Укрзалізниці» і є одним зі смотрящих «Сім’ї». Злочинні схеми, на яких наживається Шкіль, пов’язують зі старшим сином Віктора Януковича Олександром, більш відомого як Саша — Стоматолог. Фактично «Перша логістична компанія» працює на користь країни-агресора.

Нинішній владі варто звернути увагу на тих, хто продовжує грабувати країну і спонсорувати тероризм на сході України. У нашому випадку — це Максим Шкіль — яскравий представник кривавого режиму Януковича. Чекаємо реакції від СБУ та ГПУ.

Максим Шкіль і Бахтіяр Сапаєв — «дорожня мафія» України: Автострада і ШРБУ-48
Шкиль Максим Викторович полное досье компромат

Як повідомляє rezonans.info — «Автострада» Максима Шкіля та «ШРБУ-48» Бахтіяра Сапаєва пиляють дорожній бюджет України.
Цей матеріал надано видавництвом rezonans.info і є його власністю.

Нещодавнє розслідування, присвячене діяльності ТОВ СУНП «Автострада», яке належить на 100% українському власнику Максиму Шкілю, його зв’язкам у міністерському апараті часів Порошенка, як-от Володимиру Омеляну, який лобіював інтереси його компаній, а ще раніше — представників часів Януковича, дало змогу встановити зв’язки й інших учасників, які міцно засіли на величезних тендерах «Дорожньої мафії» в наш час. Журналісти розслідувачі по ниточці розмотають цей клубок. Чому ми їздимо поганими дорогами, куди і головне кому йдуть мільйонні та мільярдні бюджети і чому щороку дорогам все одно потрібен новий ремонт.

У цій статті піде мова про те, як ниточка від підприємства Максима Шкіля, який влаштувався на Вінницьких дорогах, привела розслідувачів до Черкаських доріг, які «належать» Сапаєву Бахтіяру і його ТОВ «ШРБУ-48».

Бахтіяр Сапаєв — співучасник максима Шкіля у свавіллі з ремонтом доріг України
Успішне підприємство ТОВ «ШРБУ-48» — один із лідерів за кількістю виграних тендерів у Черкаській області, можна навіть сказати, що це дорожній монополіст.

З 2002 по 2010 роки Сапаєв Бахтіяр (або як він просив себе називати Борис Сергійович) очолював держслужбу автомобільних доріг Черкаської області. Після нього цю структуру очолив Сергій Лещенко. Прикметно, що контактною особою в «Уманьавтодор» тривалий час залишався Сергій Лещенко, вже будучи на державній посаді, а до цього він 8 років очолював правління «Уманьавтодор» і тільки 2010 року звідти вийшов.

У 2010 році згідно з наказом «Укравтодору» № 283-ВК від 5 серпня, головою правління державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України» призначено Бахтіяра Сапаєва, до цього відомство тричі очолював Володимир Демішкан.

Бахтіяр Сапаєв, і його компаньйони. Не виключено що Шкіль теж до цього причетний:

Шкиль Максим Викторович полное досье компромат

Володимира Демішкана з «Уманьавтодором» (Сапаєвим Бахтіяром) пов’язує, за повідомленнями ЗМІ, частка в ТОВ «Тальнівський Щебзавод» — підприємстві, якому вже понад 26 років (дата реєстрації 13.10.1993). Ця інформація в процесі уточнення і пошуку підтверджуючих даних, повернемося до Сапаєва.

Зв’язки Сапаєва з різного роду підприємницькою діяльністю:

Орлов Володимир Анатолійович курирує понад 34 організації;
Гончаренко Євген Миколайович курирує 9 організацій;
Шовкун Василь Юрійович курирує 13 організацій;
Пономаренко В’ячеслав Миколайович 12 організацій;
Попова Юлія Вікторівна, 15 організацій;
Земельов Геннадій Олегович, 27 організація.
З 2008 року фірми, пов’язані з Бахтіяром, освоїли понад 10 млрд грн, нагадаємо, що курс долара до гривні тоді був на позначці 5 грн за 1 американський долар.

Через затягування будівництва, відсутність належного контролю на центральному та місцевому рівнях за використанням бюджетних коштів проєктна вартість автомагістралі зросла в 2,7 раза порівняно з первісною за проєктом (1,9 млрд грн.) і наразі становить 5,2 млрд гривень. Починаючи з 2004 року на будівництво цього об’єкта загалом використано 1,4 млрд гривень.

Важливо: запам’ятайте назву фірми, яка брала участь у «тендері» і злила його під фірму Сапаєва, це — ТОВ «Автомагістраль — Південь» (ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ПІВДЕНЬ»), яке належить одеситам Короткову Валерію і Наливанному Олегу.

Темні справи ТОВ «ШРБУ-48»
Те, що компанія належить Сапаєву, свідчить аналіз джерел:

Колишнім директором є Воткалюк Ігор Миколайович, якого змінив Губа Руслан Анатолійович, але 90% компанії все ще у володінні Сапаєва Бахтіяра Сабировича.

Дані з OpenData:

Шкиль Максим Викторович полное досье компромат

Раніше всіх трьох об’єднувала інша компанія — ЗАТ «Уманьавтодор».

Наразі компанія є лідером за кількістю виграних тендерів у Черкаській області. Чи варто нагадати, де працював Сапаєв з 2002 по 2010? Підказка — керівник Черкаського «Укравтодору».

Дані з ProZorro:
Наступними йдуть Кіровоградська область (більшість підрядів у ТОВ «Ростдорстрой») і Вінницька область (більшість підрядів у ТОВ «Автострада»).

Наразі Сапаєв Бахтіяр «виграв» один із найбільших тендерів у Черкаській області, вартість тендеру становить майже 2 млрд гривень. Також звертаємо вашу увагу на той факт, що заявки всіх учасників, крім двох, було відхилено. А другим учасником було те саме підприємство — ТОВ «Автомагістраль-Південь», та сама фірма, яка вже зливала під Сапаєва дуже грошовий тендер, про це вище.

Шкиль Максим Викторович полное досье компромат

І це не поодинокий випадок, ось, наприклад, ще один тендер із цими ж учасниками

У продовженні цього тендера варто також зазначити, що всі заявки учасників, крім фірм Сапаєва-Шкіля, були відхилені.

Хоча судячи з неодноразових заяв саме компанія ТОВ «Автострада» не відповідає кваліфікаційним критеріям тендера, але все одно перемагає.

Вогняні баталії за вигідні дорожні контракти
Здавати своїх позицій корупціонери не хочуть, налагоджують нові зв’язки з «новими» чиновниками. І навіть демонстративно позбуваються підприємців, здатних створити здорову конкуренцію всіма, зокрема й найбільш бандитськими способами. Ось ситуація зі спаленням техніки «Полтавабудцентру». Це організація, яка подавала документи на участь у державних тендерах на здійснення дорожніх робіт паралельно з фірмою Максима Шкіля «Автострада» у Вінницькій області.

Після того, як керівництву «Полтавабудцентру» стало відомо про кричущі порушення в проведенні конкурсів, про заздалегідь досягнуті домовленості та відкати, до контролюючих інстанцій було надіслано скарги.

Але вищим організаціям такі заяви, мабуть, припали не до душі, тому що жодної серйозної реакції не було. Зате зі «норовливими» бізнесменами спочатку довго розмовляли представники «Автостради», потім розіграли виставу зі збором тітушок. Переконавшись, що вмовляння і погрози марні, перейшли до кардинальних заходів. Одного разу вночі запалала спецтехніка, що належить компанії «Полтавабудцентр». Підпал було скоєно невстановленими особами, проте в компанії вважають, що подія пов’язана з їхньою позицією щодо корупції в дорожній галузі.

Гарник Погосян, директор «Полтавабудцентру» відкрито заявив, що корупція в галузі підтримується на рівні Кабінету міністрів і в «Укравтодорі».

Дані про «Полтавабудцентр»:
Шкиль Максим Викторович полное досье компромат

Рятувальники прийняли виклик 6 травня 2019 року близько 01:30 години. Уже о 1:53 пожежу було локалізовано, а до 3:15 — повністю ліквідовано. Обійшлося без жертв, але було знищено кілька одиниць спецтехніки, необхідної для роботи підприємства.

«Вогнем знищено три дорожні котки, два сідельні тягачі, екскаватори, пошкоджено тентове покриття і пластикові елементи напівпричепа. Врятовано один легковий автомобіль, один вантажний автомобіль і два напівпричепи», повідомили в ДСНС.

Збитки — мільйони гривень. На придбання нової техніки знадобиться і того більше.

У фірмі «Полтавабудцентр» неодноразово висловлювалася підозра про те, що в такий спосіб на керівництво компанії намагалися чинити тиск і позбавити можливості брати участь у тендерах.

«Вважаємо, що за цими подіями стоять саме корупціонери-чиновники разом зі “своїми” підрядниками, які ще до оголошення тендерів, уже поділили та “розпиляли” державні кошти, які виділяються на будівництво і ремонт доріг, — наголосив директор фірми Гарник Погосян.

Цікаво, що за місяць до пожежі Вінницький облавтодор оголосив черговий конкурс на виконання ремонтних дорожніх робіт. Однак умови його були складені таким чином, щоб їм не могла відповідати жодна фірма, окрім «Автостради», що належить Максиму Шкілю.

Інтереси цієї компанії лобіювалися тоді урядом Гройсмана, і заявку «Полтавабудцентру» було відхилено. Керівництво компанії, маючи успішний досвід скасування антиконкурентних умов, планувало домогтися справедливості та звернулося зі скаргою до АМКУ, де було викладено прохання вжити заходів щодо незаконних дій Вінницької служби автодоріг з недопуску компанії до тендерів в області. А далі розгорнулася ціла детективна історія.

Примітно, що у Максима Шкіля є всі інструменти тиску на незгодних. Далеко не кожна організація може протистояти тому пресингу, який витримали власники та керівники «Полтавабудцентр». Через деякий час після надсилання скарги, з боку «Автостради» почалися спроби вмовити керівника і власника «Полтавабудцентру» відкликати скаргу і більше не ініціювати написання таких документів до контролюючих інстанцій. Однак ні Араік Амірханян (власник), ні Гарник Погосян (директор) не збиралися відступати. Коли довгі вмовляння виявилися марними, у ЗМІ та на інтернет-ресурсах почали з’являтися статті, що ганьблять добре ім’я компанії.

«Розуміючи, що наша компанія не відступить у питанні участі в тендерах на ремонт доріг Вінницької області, представники згаданої компанії (Автострада) через окремих членів Кабінету міністрів, а саме Новака і Гройсмана, почали запускати цей брудний маховик, що нібито компанія «Полтавабудцентр» свідомо зриває дорожні тендери по всій країні, що ми «пустушка» і що ми — це основна проблема дорожньої галузі, незважаючи на те, що в нас за 2018-2019 роки підписано договорів на дорожні роботи практично по всій країні більш ніж на один мільярд гривень, — заявив директор «Полтавабудцентру».

Порочна практика: тендери автодорів та їхні переможці
Скарги на компанію Шкіля надходили не тільки від «Полтавабудцентру», а й від інших організацій, які, втім, виявилися менш наполегливими і не стали оскаржувати неправомірні дії тендерних комісій, що віддали контракти ТОВ «Автостради».

У Черкаській області, наприклад, було проведено тендер на виконання дорожніх робіт на суму 600 млн грн., у якому виграла «Автострада». Другим учасником була компанія іншого «дорожника» Бахтіяра Сапаєва, який до цього моменту забирав найкращі держзамовлення в області, а цього разу виступив як формальний учасник-конкурента. Цікаво, що конкурсні заявки всіх інших учасників були просто відхилені.

Варто, однак, звернути увагу на неодноразові заяви про те, що саме компанія-переможець найменше відповідала заявленим вимогам.

Треба зазначити, що і колишні перемоги фірм Бахтіяра Сатпаєва навряд чи можна було назвати заслуженими. Він також був вбудований у корупційну систему будівництва та ремонту доріг. Яким чином Шкілю вдалося відсунути людину, яка багато років перемагала в конкурсній боротьбі за найбільші об’єкти, поки залишається тільки здогадуватися. Так само, як і підприємства Максима Шкіля, фірми Сапаєва користувалися послугами фінансових організацій для відмивання грошей, отриманих за держзакупівлями.

З 2008 року фірми, що мають відношення до Бахтіяра, освоїли понад 10 млрд грн., притому, що курс долара до гривні тоді був на позначці 5 грн. за 1 американський долар. Найвідомішим тендером стали — запорізькі мости, на будівництво яких було виділено понад 3 млрд грн., і які так і не було закінчено.

Офшорні зони, українські податки та засновники фірм Максима Шкіля
У 2016 ТОВ «Мосткомбуд — МКБ» перетворено в ТОВ «Спільне Українсько-німецьке Підприємство “Автострада”». Щодо німецької складової, то підприємство стало спільним завдяки участі Цахаріаса Вальтера, який має відповідне громадянство. Але йдеться в даному випадку не про нього особисто, він у цій справі сторона третя, а про його однойменну компанію, зареєстровану в офшорній зоні Португалії на острові Мадейра — Цахаріас Інтернейшнл Проджектс «Zacharias International Projects» (укр. Цахаріас Інтернейшнл Проджектс). Саме вона становила інтерес для Шкіля і його компаньйонів.

Щодо офшорної зони на Мадейрі неодноразово робили заяви члени Євросоюзу, про це неодноразово писали європейські ЗМІ. Нескладно зробити висновок про те, що якийсь громадянин Німеччини Цахаріас Вальтер і його офшорна компанія якраз і є той самий канал із виведення грошей з України з метою уникнути сплати податків.

Тут важливо відзначити один феномен діяльності німецько-португальської компанії. Загадковий іноземець Ціхарес Вальтер і його офшорна компанія працюють тільки з фірмами Максима Шкіля. Жодних контрактів і взаємодій з іншими компаніями немає, справи ведуться виключно з організаціями Максима Вікторовича. А тому легко зробити висновок, що послуги, які постачає ця офшорна компанія фірмам Шкіля, є фіктивними, гроші, за них перераховані, залишаються в офшорах і переходять Шкілю, його кураторам, покровителям і компаньйонам. Ось перелік організацій, з якими працює Цахаріас Інтернейшнл Проджектс:

ООО СП «АВТОСТРАДА»;
ТЗОВ «ГІРПРОМТЕХНІКА»;
ООО «БЕХІВСЬКИЙ ГРАНІТНИЙ КАР’ЄР»;
ООО «УНСП “АВТОБАН”
Все це організації, бенефіціаром яких є Максим Вікторович Шкіль — український підприємець, голова комітету з розвитку підприємницької діяльності Асоціації платників податків України.

Дилерський центр AUDI в Одесі.
Цахаріас не єдиний німець, який надає фіктивні послуги Шкілю з метою виведення грошей в офшорну зону. У трьох його компаніях брав участь такий собі Мартін Манфред Еріх. Ось ці організації:

«Гірпромтехніка»;
«Бехівський гранітний кар’єр»;
ТОВ «Унсп “Автобан”
За останніми наявними у нас даними, керівник усіх 3 фірм — Гненій Євген Вікторович.

Шкиль Максим Викторович полное досье компромат

Перереєстрацію, пов’язану з перетворенням ТОВ «Мосткомбуд-МКБ» на ТОВ Спільне німецько-українське підприємство «Автострада», було здійснено у 2016 році на підставі протоколу від 12.07.2016 року:

Трохи пізніше зі спільного підприємства компанія перетворюється на суто українську організацію, шляхом виведення одних фіктивних підприємців зі складу засновників і введення інших фіктивних учасників. Деякий час «Автострадою» керував Сергій Олександрович Скакун, який підписував тендерні заявки.

У момент, коли підприємство мало статус спільного і було оформлено через офшор на фіктивного громадянина Німеччини, власником від української сторони значився Волощук Володимир Сергійович. І тільки потім «Автостраду переоформили» на Максима Шкіля, а з офшорною компанією уклали фіктивні договори. Такий довгий шлях волею-неволею наштовхує на думку, що Шкіль є хоча й доволі впливовим, добре оплачуваним, але найманим менеджером у всій цій корупційній історії. До тієї самої скарбнички можна відправити і ТОВ «Бехівський Гранітний кар’єр», власником якого є все той же Максим Шкіль. А Волощук брав участь ще й у компаніях ТОВ «Автострада груп» і ПП «Буд-Ленський».

Скакун — значився в ТОВ «Захід Граніт сервіс» і в ТОВ «3С Груп», причому остання компанія значиться за Максимом Шкіль і Тетяною Шкіль, а управляється через кіпрську офшорну компанію БЕРНАДОР ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД (BERNADOR HOLDINGS LIMITED), яка має 80%. І треба ж, який збіг, саме «Бернадор Холдинг Лтд» представляє продукцію Audi в Україні — 3С Груп (англ. 3S GROUP LIMITED LIABILITY COMPANY (3S GROUP LLC). Цю інформацію взято з сайту «Audi Центр Одеса Юг», тієї самої компанії, яка продає дорогі автомобілі Ауді і належить Максиму Шкілю.

Скільки коштують українські дороги, Або як стати успішним за рахунок держбюджетів
Відкриття «Автостради» відбулося 15 квітня 2016 року, того самого року, в якому на посаду міністра інфраструктури України було призначено Володимира Омеляна. Це теж легко перевірити на сайті компанії.

На новостворену організацію чекав запаморочливий успіх. З самого моменту її відкриття і до теперішнього часу, жодного дня простою. Фірма просто завалена контрактами за державними замовленнями. Список виконаних робіт розміщено на її сайті.

Створювалася «Автострада» невипадково і далеко не спонтанно. Необхідність у ній виникла у зв’язку із запуском проекту «Go Highway», авторство якого належить Омеляну. Адже розпилювати держбюджети набагато безпечніше з уже перевіреними подільниками. Набагато простіше домовитися з перевіреною людиною і випустити на ринок нову, повністю підконтрольну фірму і розгорнути вже випробувану схему, ніж вербувати когось із учасників ринку, які вже діють у цій галузі.

Цей проєкт, як і більшість тих, які просуває Омелян, був спрямований винятково на те, щоб отримати якомога більше коштів із державного бюджету і перекласти їх у приватні кишені. Як відомо, всі проєкти Омеляна виявлялися зовсім невигідними Україні.

Нагадаємо! Одразу після закінчення вишу Омеляна прийняли на роботу в МЗС фахівцем відділу НАТО, а вже за деякий час його включили до групи з контролю МЗС. Потім він працював у найрізноманітніших державних структурах — у посольстві, в мінекономіки, і в міністерстві фінансів. За час роботи висував жоден проєкт, гроші від якого не надходили в казну держави. Так, гроші з американського проєкту Uber, відкритого в Україні за його ініціативою, йшли в дохід іноземних держав. Омелян підпорядкував собі «Укрзалізницю», яка внаслідок його керівництва почала розвалюватися по швах. Розпили відбувалися настільки нахабно, що Омеляна навіть зупинив Гройсман.

У проектах Омеляна активно брав участь Максим Шкіль. Спочатку вони методично розоряли залізницю, а потім перейшли до розпилювання коштів, спрямованих на дорожні роботи.

Проєкт «Go Highway» презентував голова «Укравтодору» Словамир Новак. Діяльність цієї організації так само, як і зараз, керувалася і контролювалася Кабміном України через міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Цей проєкт став справжнім подарунком для компанії Шкіля, яка отримала його багатомільярдні підряди, ледь-ледь відкрившись. Один із найважливіших проєктів країни віддали на реалізацію порожній фірмі в рік призначення Омеляна міністром інфраструктури.

Шкіль завжди справно робив усю чорну роботу з відмивання грошей із держбюджету, спочатку через «Першу логістичну компанію», що спеціалізувалася на залізничних перевезеннях «Укрзалізниці», а потім і через «Автостраду». Саме цим і пояснюється його запаморочливий комерційний успіх і отримання контрактів на щойно відкриту і абсолютно «голу» фірму.

Ходили, щоправда, чутки про нібито афілійовані асфальтні заводи, які нібито є у «Автостради», але насправді заводами цими виявилися голі ділянки землі. Ось який вигляд має фото асфальтного заводу, використовуваного компанією Максима Шкіля для отримання державних контрактів на виробництво дорожніх робіт у с. Стрижівка Вінницької області.

Максим Шкіль далеко не новачок у корупційних схемах. До того, як зайнятися ремонтом доріг, він не менш успішно отримував прибутки від створеної ним «Першої логістичної компанії», яка процвітала на залізничних перевезеннях. А трохи раніше (2015 року) Шкіль відкрив розкішний автосалон «Audi Центр Одеса Південь» із контрактом на офіційне дилерство Audi AG. Хто і за які кошти купує в Україні розкішні дороговартісні автомобілі, що продавалися в салоні, всі чудово знають. А про його німецьких партнерів цієї компанії читайте далі в статті.

Цікаво, що успіх Шкіля в комерційній діяльності настав якось раптово і, що важливо, збігся з приходом до влади команди Порошенка. Підприємницький талант його полягав у старанності та відтворенні корупційної схеми, зав’язаної й успішно випробуваної спочатку на логістичній компанії, а потім перенесеної на дорожнє будівництво. На сьогодні за всіма підприємствами, з якими працювала «Автострада», відкрито і розглядається велика кількість справ у судах по всій території України. Але при цьому ні Максим Шкіль, ні директор «Автостради» до відповідальності не притягнуті.

Цікаво! Власник кар’єру в Житомирській області — «Перша логістична компанія».

Трохи конкретики щодо вартості дорожніх робіт «Автостради»
Один із найперших конкурсів із держзакупівель, виграний у Вінницькій області, вразив вартістю, запропонованою щойно створеною «Автострадою». За 1 км дороги «Автостраді» платили близько 23 млн грн. Для того щоб було зрозуміло, про що йдеться, наведемо вартість 1 км дороги на трасі Київ-Чоп. Вона склала 9,6 млн грн. Схожий об’єкт — ділянка дороги Одеса-Рені, середня вартість 1 км — 13 млн грн.

Відсилання до високої якості матеріалів і робіт неспроможне. І цьому є докази, зібрані слідчими та підтверджені експертами. Згідно з матеріалами кримінальної справи №127/11168/19 від 22 квітня 2019 року ТОВ СУНП «Автострада» умисно зменшувало склад покриття з метою знизити його собівартість.

Якщо знати про всі подробиці діяльності «Автостради» і те, кому вона належить, не доводиться дивуватися з того, що зовсім нещодавно організована фірма з асфальтом сумнівної якості та захмарною вартістю 1 км дороги відсуває у бік усіх своїх конкурентів, відомих та таких, що мають чималий досвід у дорожньому будівництві. Безумовно, зрозуміло, що інтереси фірми лобіювалися з міністерського крісла Володимиром Омеляном. Тільки от питання, в чиїх інтересах діяв міністр інфраструктури та Максим Шкіль.

Якщо хтось намагався проявити принциповість і не допустити до участі в тендерах «Автостраду», до відповідних інстанцій одразу ж надсилалася скарга і, не без допомоги міністра Омеляна, компанію повертали до складу учасників тендера. А потім вона ще й виявлялася переможцем.

На тлі всіх цих офшорів, міністерських лобі та заздалегідь розподілених тендерів цілком логічним виглядає призначення директором «Автостради» Вікара Анатолія Миколайовича, який раніше працював в Управлінні транспорту ОДА Вінницької області.

Безумовно, призначення — це невипадково і більшість виграних тендерів у Вінницькій області — яскраве тому підтвердження. На частку сусідньої Черкаської області припадає лише мала частина всіх контрактів «Автостради». Але там є інший довірений підрядник, про якого ми згадаємо ще в нашому розслідуванні. Одним словом, висновок напрошується сам собою — Максим Шкіль дуже важлива складова частина корупційного спрута в галузі дорожнього будівництва, що обплутав усю Україну. Не менш серйозно виглядає й інший проєкт за участю Шкіля, де він мав набагато більший територіальний вплив.

Ще раз про «Укрзалізницю», Омеляна і Шкіля
Свого часу Омелян вистояв у боротьбі за можливість керувати «Укрзалізницею», що розгорнулася між ним, Гройсманом і Бальчуком. Чому ця перемога була такою важливою для міністра інфраструктури — знає Максим Шкіль, власник «Першої логістичної компанії», яка безпосередньо пов’язана з інфраструктурними об’єктами «УЗ». Омелян активно лобіював інтереси «ПЛК», забезпечуючи її вигідними контрактами з неймовірними дисконтами на оренду рухомого складу.

«Укрзалізниця» зазнавала збитків, зате кишені учасників корупційної схеми набивалися по повній програмі. Адже всі інші організації платили за оренду, як і належить, згідно зі встановленими тарифами, і конкурувати з компанією Шкіля ніяк не могли. Поки інші ледве зводили кінці з кінцями, Шкіль отримував величезні прибутки і навіть набував у власність вагони.

Зрозуміло, що і Шкіль, і Омелян — це всього лише ланки в ланцюзі, що доставляє гроші серйознішим людям. Але шкода, яку вони завдають власній країні, колосальна. Тільки за 2017 рік оцінка втрат від їхньої діяльності для залізниці обернулася двома мільярдами. Це тільки шкода, завдана «УЗ», додайте до неї несплачені податки, заплановані витрати «ПЛК» і доходи, які повинна була отримати «Укрзалізниця», і ця сума зросте в кілька разів. Ось про які гроші йдеться. За рахунок розорення «УЗ» набивалися приватні закордонні рахунки головних дійових осіб і з покровителів.

Додайте до них гроші, отримані «ПЛК» за тендерами на перевезення вантажів. При цьому навіть податки сплачували мізерні. Розв’язання завдання про те, як знизити податки — елементарне, за рахунок фіктивних підприємств різко знижувався рівень рентабельності угоди, її витратна частина на паперах значно збільшувалася, а на ділі фіктивні фірми переправляли гроші в офшори. При мільярдних доходах, притому, що всю роботу виконувала «УЗ», компанія Шкіля платила мінімальні 200-300 тисяч гривень податків.

Кримінальні справи і докази: кого і як притягують за схемами Шкіля
Після зміни керівництва країни було порушено кілька кримінальних справ, фігурантами яких були керівники та відповідальні особи компанії «Автострада».

Під час досудового розгляду в рамках кримінального провадження, порушеного Слідчим управлінням ГУНП за заявою ГО «Всеукраїнська спеціальна колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю», було встановлено таке:

Протягом 2018 року Службою автомобільних доріг у Вінницькій області Державного агентства автомобільних доріг України ЄДРПОУ 25845655 проводились тендерні закупівлі робіт з капітального ремонту автомобільних доріг Вінницької області. Переможцем конкурсу стало ТОВ Спільне Українсько-німецьке підприємство «Автострада». Цю саму організацію було залучено як субпідрядника Держпідприємством «Вінницький облавтодор» для укладання верхнього шару дорожнього покриття щебенево-мастикової асфальтобетонної суміші — 20 (ЩМАС 20).

Проведеними оперативно-слідчими заходами було встановлено, що службові особи ТОВ «Автострада» під час виготовлення ЩМАС-20 на асфальтобетонному заводі в с. Стрижівка Вінницького району Вінницької області занижували вміст високовартісних добавок Wetflix ВЕ, Sasobit, Viatop 66, Licomont, внаслідок чого заволоділи коштами бюджету…

За цим епізодом уже є рішення як у господарській, так і в кримінальній частині. Головні дійові особи корупційної схеми при цьому жодним чином не зачеплені, відповідальності зазнали дрібні сошки, які виконують незаконні розпорядження своїх вищих керівників.

Дорожні контракти, обтяжені необхідністю перерахування відкатів в офшорні зони, не мали б настільки привабливого вигляду і за них не точилася б така запекла боротьба, якби під час виготовлення сумішей виконували ДСТУ, а під час укладання — додержувалися БНіПи, виплачували всі податки, здійснювали належний контроль. І злочинні доходи б випарувалися, і частота ремонтних робіт різко скоротилася, тому що асфальт не сходив би взимку разом зі снігом і не тріскався. Але ж це зовсім невигідно тіньовикам, яким доведеться розлучитися зі своїми мільярдними доходами, отриманими відкатами і надійно прихованими в офшорах.

Тут правоохоронними органами встановлено факт фіктивної підприємницької діяльності, що мала місце в період з 2017 по 2018 рік. Іншими словами, виявлено «відмивання» і виведення грошей через фіктивні підприємства, створені спеціально для проведення цих операцій і нічого, СП Автострада досі виграє тендери і, якщо подивитись, зараз бореться за тендер у майже 500 млн гривень.

В гостях у Фукса: Коломойський, Хомутиннік, Шкіль і Кличко побували на ювілеї товариша
Перебування під санкціями РНБО не завадило бізнесменові Павлу Фуксу відзначити своє 50-річчя в гольф-клубі в Козині Київської області.
День народження у Павла Фукса 27 жовтня.

Вечірка на честь його ювілею була стилізована під Венеціанський карнавал: на гостях були маски, на вході до гольф-клубу було змонтовано вивіску з ініціалами Павла Фукса і назвою «Венеціанський карнавал».

На вході було багато охорони.

На ювілей Фукса завітали київський мер Віталій Кличко, олігарх Ігор Коломойський і його сестра з чоловіком, колишній глава Нацполіції Сергій Князєв та багато інших.

Також привітав Фукса з ювілеєм колишній куратор молодіжного крила Партії регіонів, бізнесмен Максим Шкіль.

«Як нещодавно встановило спільне розслідування журналістки УП Соні Лукашової та журналіста проєкту “Наші гроші” Юрія Ніколова, наразі Шкіль є одним із головних вигодонабувачів проєкту президента Зеленського “Велике будівництво”. Його компанія вже отримала замовлень на понад 10 млрд грн.», — ідеться в розслідуванні.

Компанія Максима Шкіля «Автострада» шляхом махінацій із головою Укравтодору захоплює тендери Житомирщини
Пріоритет на дорожньо-будівельні роботи Житомирщини вже розподілено між компаніями. Представники дорожньо-будівельної галузі заявляють про порушення умов тендеру на закупівлю робіт на трасі М-21, яку Укравтодор віддав «Автостраді» Максима Шкіля. Така ж доля чекає і на трасу Н-03, на якій усі тендери Укравтодор закріпив за турецьким «Онуром». Обидві компанії-учасники Національної асоціації дорожників України вже помічені в змовах під час закупівель і формують дорожній «картель». Усім іншим компаніям дорожньо-будівельної галузі відмовляють в участі в закупівлях, щоб не дати можливість скласти конкуренцію. Експерти повідомляють, що такий стан призведе до розтрат на 30% і більше. Компанії-фаворити під час фіктивних перегонів виграють у тендерах між собою за попередньою змовою.

Тендери на роботи на трасі М-21 можуть дістатися «Автостраді», яка належить Максиму Шкілю. Щоб обійти встановлені ж Укравтодором вимоги щодо наявності АБЗ у зоні будівництва, голова дорожнього Агентства Олександр Кубраков підключив ланцюг підпорядкованих структур: 1. Житомирська служба автомобільних доріг — знімає конкурентів «своїх компаній» з тендерів, відмовляючи їм у торгах, і допускає лише компанії, які узгоджені з головою Укравтодору Олександром Кубраковим. 2. Житомирський облавтодор — уже підписав із компанією «Автострада» договір на поставку асфальту зі свого заводу. Сам облавтодор фактично банкрут, а завод майже знищений, поріс травою і перебуває в непрацюючому стані, незважаючи на заяви чиновників.

Дивіться відеосюжет. 3. Укравтодорівський інститут ДерждорНДІ — виписує необхідний атестат, акти на здійснену перевірку та підтвердження задовільного стану АБЗ, що начебто має виробляти асфальт для компанії «Автострада». Директор ДерждорНДІ Артем Безуглий підписав відповідні документи.

«Даний завод був включений у тендер компанією Автострада за домовленістю з ДП Житомирського облавтодору. Цей завод був 3 березня атестований ДП ДерждорНДІ на випуск асфальтобетонних сумішей, але з огляду на стан обладнання, можна зробити висновок, що завод навряд чи запускався», — сказав експерт дорожньої галузі Дмитро Вернидуб.

1-й заступник директора ДП ДерждорНДІ Анатолій Цінка відповів журналістам: «Вигляд заводу не є підтвердженням того, що він може чи не може випускати. Їхала бригада, на момент виїзду завод був запущений». У Службі автомобільних доріг Житомирської області, яка є замовником тендерів, стверджують, що перевірити технічний стан заводу, який перебуває у відомстві Укравтодору, не мають можливості. «Якщо в документах там є сертифікат, атестат на завод і так далі, воно все офіційно, висить на ProZorro, ми все дивимося, перевіряємо. Якщо воно є, то є. Але ніяких комісій ми не створюємо, і не їздимо. Тому що якщо ми будемо по всіх областях України їздити і перевіряти наявність їхньої техніки наживо, як то кажуть, то ми просто не в змозі будемо це все зробити», — пояснив голова Служби автомобільних доріг у Житомирській області Сергій Заїка.

Відпрацьована схема
У понеділок, 24 лютого, на відкритих торгах із надання послуг з капітального ремонту автомобільної дороги державного значення Н-08 у Черкаській області переможцем стала компанія ТОВ «Автострада», що належить відомому екс-регіоналу Максиму Шкілю. За роботи їй заплатять 403 мільйони гривень. У 2019 році за таким самим сценарієм йому вдалося перемогти в аналогічному тендері на цій же дорозі — тоді компанія заробила 622 мільйони гривень.

Власне, який вигляд мали торги: на них було заявлено 7 компаній, однак допустили лише дві — «Автострада» та ШРБУ-48 (як і на минулорічних торгах). В інших знайшли невідповідності в документах тощо. При цьому, компанія ШРБУ-48 навіть не намагалася конкурувати, адже свою ціну вона так і не знизила — залишила на позначці в 403 500 000 гривень. «Автострада» зробила один крок на зниження (у розмірі мінімального 1%) і виграла з пропозицією в 403 499 000 гривень.

Після підписання договору вартість одного кілометра дороги обійдеться в 40 мільйонів гривень, що значно дорожче, ніж роблять багато інших компаній. Приміром, у тій же Черкаській області ТОВ «Ростдорстрой» виконує роботи майже вдвічі дешевше — за 22 мільйони гривень за кілометр. А за результатами минулорічного тендера вартість ремонту від «Автостради» сягала 60 мільйонів за кілометр. У бізнес-середовищі кажуть, що той тендер для Шкіля організував екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян, нібито це був його «дембельський акорд». До речі, про заступництво Омеляна говорили і до цього — саме «Автострада» зробила капремонт на ділянці між Вінницею та Уманню в рамках проєкту Go Highway (той самий «гіперлуп»).

Фірма обвинуваченого в корупції екс-«регіонала» Максима Шкіля отримала ще 400 мільйонів на ремонт дороги
Оприлюднено кошторис капітального ремонту дороги загального користування Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя (через Кременчук) вартістю 403,49 млн грн. Замовником ремонту за контрактом від 13 березня з ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство “Автострада” стала Служба автомобільних доріг у Черкаській області.

Журналісти нагадують, що кінцевим бенефіціарним власником «Автостради» є бізнесмен Максим Шкіль — експомічник нардепа «Партії регіонів» Миколи Дем’янка.

Згідно з документами, переможець тендеру для ремонту ділянки траси км 87 + 300 — км 98 + 000 на Черкащині використовуватиме три види асфальтобетонних сумішей (ціни вказані без урахування доставки та ПДВ):

суміш ЩМА-20 на бітумі за 2794 тис. грн/т;
асфальтобетон пористий грубозернистий марки 1 за 2194 тис. грн/т;
асфальтобетон щільний крупнозернистий типу А марки 1 за 2319 тис. грн/т.
«Ціни на суміші дещо вищі, ніж на подібних тендерах на ремонт дороги Н-03 “Житомир-Чернівці” і дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка, підрядником яких виступило ЗАТ “Хмельницьке дорожньо-будівельне управління №56”. Там суміш ЩМА-20 на бітумі БМКП 60/90-65 коштувала 2585 грн/т, асфальтобетон пористий грубозернистий типів А-Б марки 1 — 2212 грн/т відповідно», — пишуть журналісти.

Водночас вони нагадують, що «Автострада» підозрюється поліцією у виготовленні асфальтобетонної суміші низької якості, яка не відповідала своїй вартості:

«Проведеними заходами встановлено, що службові особи ТОВ “Спільне українсько-німецьке підприємство ”Автострада» під час виготовлення ЩМАС-20 на асфальтобетонному заводі в с. Стрижавка Вінницького району Вінницької області занижують вміст дороговартісних добавок WetflixBE, Sasobit, Viatop 66, Licomont, унаслідок чого заволоділи коштами бюджету», — вказано в ухвалі суду у справі, яку розслідує Слідче управління Нацполіції у Вінницькій області.

Також «Автострада» виграла тендер на ремонт траси Н-08 унаслідок того, що «Укравтодор» спільно з АМКУ викинули з тендера п’ятьох конкурентів, залишивши тільки двох — «Автострада» і ТОВ «ДРСУ-48». Причому за одні й ті самі порушення одну з компаній від торгів усунули, натомість двом фаворитам дозволили взяти участь у тендері з тими самими проблемами в тендерних пропозиціях, нагадують журналісти.

Мільйони гривень на ремонт доріг осіли в кишені Шкіля
У 2020 році відбувалися ремонти доріг по всій країні. Сума для держави рідкісна. Використали 86 мільярдів гривень.

Так, за повідомленням у телеграм-каналі народного депутата Антона Полякова, на Чернігівщині вже з’явилася Вінницька фірма «прокладка» Автострада, що належить Максиму Шкілю та гаманцю для його кума, колишнього міністра Омеляна.

Шкіль побудує на кордоні з Молдовою міст за 3,4 млрд гривень
На кордоні України та Молдови до кінця 2022 року побудують прикордонний мостовий перехід через річку Дністер. Вартість будівництва складе 3,38 млрд гривень.

Про це редакції 368.media стало відомо з інформації на порталі ProZorro.

Згідно з тендерною документацією будівництво прикордонного мостового переходу через річку Дністер на українсько-молдовському державному кордоні в районі населених пунктів Ямпіль — Косеуць підрядник повинен завершити до 31 грудня 2022 року.

За перемогу в тендері боролися лише два учасники6: ТОВ «Автострада» з пропозицією 3,386 млрд гривень і ТОВ «Ростдорстрой» з пропозицією 3,416 млрд гривень.

Таким чином, компанія переможець ТОВ «Автострада» виконає роботи з будівництва прикордонного мостового переходу на 2,12% нижче очікуваної вартості закупівлі.

Висновки:
Максим Шкіль ще з часів Віктора Януковича спустошував країну. І завдяки бездіяльності правоохоронних органів продовжує цим займатися, не без допомоги впливових товаришів зрозуміло.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *